اخبار

در یک انتخابات پرشور هیاًت مدیره دهم سندیکای تولیدکنندگان و صادرکنندگان داروهای دامپزشکی برگزیده شدند آقایان حجت اله ذبیحی ، عزت اله محمد پور ، مصطفی زندیه ، ذکریا زینالی و افشین طالبخان گروسی بعنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقای بهرام ساتلیخ محمدی به عنوان بازرس اصلی اکثریت آرا را به دست آوردند.

روز دوشنبه هجدهم آذر ماه ۱۳۹۸ در محل سندیکا انتخابات مجمع عمومی انجام پذیرفت ، در این مجمع که با حضور بیش از ۸۵% اعضا برگزار شد ، آقای محمد جوانشیر (به سمت رئیس ) آقای عاصم عبداله پور ( به سمت ناظر ) آقای عباس عباسعلی پور ( به سمت ناظر ) آقای محسن آشوری (به سمت منشی جلسه ) انتخاب شدند و قبول سمت نمودند.

– مجمع پس از ذکر نام و یاد خداوند متعال رسمیت یافت و وارد بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات به شرح ذیل اتخاذ گردید.

۱-گزارش عملکرد هیاًت مدیره توسط جناب آقای عزت اله محمد پور قرائت گردید.

۲-گزارش خزانه دار صورتهای مالی و تراز منتهی به سال ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ قرائت گردید.

۳-گزارش بازرس قانونی و تایید صورتهای مالی قرائت گردید.

۴-ورودیه مبلغ ۳۰/۰۰۰/۰۰۰ و حق عضویت سالیانه مبلغ ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ برای سال ۹۸ تعیین و تصویب شد.

– مجمع پس از استماع گزارشهای فوق الذکر و استماع نظرات مخالفین و موافقین و طرح سوالات از سوی اعضا و ارائه پاسخ لازم از سوی هیاًت مدیره ، گزارش عملکرد اجرایی و مالی هیاًت مدیره و تراز منتهی به سال مالی ۹۷ را تصویب کرد.

کاندیدهای ارجمند آقایان حجت اله ذبیحی ، عزت اله محمد پور ، مصطفی زندیه ، ذکریا زینالی ، افشین طالبخان گروسی ، محمود ابول زاده ، مجتبی خان نژاد ، کامران طهماسبی و خانم آزاده شوشی زاده اعلام آمادگی کرده بودند که خاتمه همه حاضرین ارا خود را در صندوق شفافی که بصورت نمادین توسط جناب آقای محسن آشوری گردانده شد ، انداختند پس از پایان شمارش آرا به ترتیب آقایان حجت اله ذبیحی ، عزت اله محمد پور ، مصطفی زندیه ، افشین طالبخان گروسی ، ذکریا زینالی بعنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقایان کامران طهماسبی و محمود ابول زاده بعنوان اعضای علی البدل هیئت مدیره و آقای بهرام سالتیخ محمدی بعنوان بازرس اصلی و آقای محمد رضا معماری بعنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان:
۱۱۴ هزار طیور در اردستان بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

 

اردستان- رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: ۱۱۴ هزار قطعه طیور در بیش از ۹۰ روستای شهرستان اردستان بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، میثم استکی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت روز دامپزشکی اظهار داشت: شهرستان اردستان همچنان با تولید گوشت سفید در استان اصفهان مقام های اول تولید را در اختیار دارد.

وی افزود: دامپزشکی شهرستان اردستان طرح نیوکاسل خوراکی طیور را با ۱۱۴ هزار قطعه طیور در بیش از ۹۰ روستای شهرستان انجام داده است که این طرح تا خرداد سال ۹۹ در چهار مرحله دیگر اجرا خواهد شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: واحدهای پرورش مرغ شهرستان اردستان در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از پنج میلیون قطعه جوجه ریزی یک روزه داشته‌اند که بیش از چهار میلیون آن به بهره برداری رسیده است.

اردستان همچنان در رتبه های اول تولید گوشت سفید قرار دارد

وی ابراز داشت: شهرستان اردستان در حال حاضر با ۱۰ واحد تخم گذار و با ۱۵۴ هزار قطعه جوجه ریزی یک روزه و ۱۳۶ واحد مرغ گوشتی فعال همچنان مقامهای اول تولید را در اختیار دارد.

استکی بیان داشت: در بازرسی از فرآورده های غیر دامی در کل شهرستان اردستان ۱۶ مورد تخلف مشاهده شده که تعدادی از آنها به مقامهای قضائی ارجاع و چهارتن موارد تخلفی هم جمع آوری و معدوم شده است.

۶۳ هزار دام سبک در اردستان بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان تصریح کرد: در شهرستان اردستان بیش از ۶۳ هزار رأس دام سبک بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده اند که با توجه به کمبود امکانات و نیرو آمار قابل توجهی در ۶ ماه اول سال ۹۸ محسوب می شود.

وی بیان داشت: دامپزشکی شهرستان اردستان بیش از یک هزار و ۷۰۰ رأس دام سنگین از جمعیت دو هزار و ۵۰۰ رأسی دام شهرستان را بر علیه بیماری تب برفکی واکسینه کرده که بر این اساس تعداد ۳۳۱ قلاده سگ شناسنامه دار نیز در برابر بیماری ها واکسینه شده اند.

استکی گفت: با بازدید از سطح مراکز درمانی دامپزشکی بیش از یک هزار و ۳۰۰ کیلو گرم مواد اولیه خوراک دامی غیر مجاز در کارگاه‌های مکمل دام کشف و ضبط شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان افزود: بیش از ۳۸ میلیون دوز واکسن در شهرستان اردستان در طول ۶ ماه توزیع و  بیش از ۶ هزار دوز واکسن تاریخ گذشته نیزجمع آوری شده است.

کد خبر 4738329

عنوانانتخابات دهمین دوره هیاًت مدیره سندیکای تولیدکنندگان و صادرکنندگان داروهای دامپزشکی ایران

من یک بلاک متن هستم، روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا این متن را تغییر دهید. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 

ریس اداره طیور دامپزشکی کرمانشاه:
طیور صنعتی هورمونی نیستند

 

کرمانشاه_ رئیس اداره طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: به طیور صنعتی استان هورمون تزریق نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حیدری ظهر امروز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دامپزشکی اظهار داشت: بیش از ۳۷۰ بازدید از تالاب‌ها و زیستگاه‌های پرندگان استان طی ۶ ماهه امسال و به منظور کنترل و رصد آنفولانزای فوق حاد پرندگان صورت گرفته است.

وی افزود: آنفولانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی است که با مخزن پرندگان وحشی وجود دارد و مهاجرت پرندگان احتمال انتقال آلودگی وجود دارد.

رئیس اداره طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برنامه های ما برای کنترل آنفولانزا در ستاد بحران کشور تصویب و وظیفه دستگاه های مختلف نیز در این زمینه به آنها محول شده است.

این مسئول تصریح کرد: پس از تصویب این برنامه ها برنامه مراقبت و پایش ما نیز تشدید شده و روزانه نسبت به پایش و رصد زیستگاه های پرندگان و واحدهای صنعتی و سنتی دام اقدام می کنیم.

حیدری در خصوص استفاده از هورمون در طیور صنعتی نیز گفت: به هیچ وجه به طیور صنعتی هورمون داده نمی شود، چرا که هورومون ها به صورت تزریقی باید مورد استفاده قرار گیرد و با توجه به جمعیت طیور صنعتی این موضوع هم بسیار وقت‌گیر بوده و هم از نظر مالی به صرفه نیست.

وی تصریح کرد: تمام جوجه های مورد استفاده در واحدهای صنعتی ما از نژاد مرغ های بومی هستند که اصلاح نژاد در آنها صورت گرفته و به صورت گوشتی درآمده اند.

کد خبر 4735918

با پایان یافتن فصل چرا در مراتع لار؛

تشکیل۴۰فقره پرونده تخلف چرای دام غیرمجاز/۱۰هزار واحددامی اخراج شد

 

 

شمیرانات- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: با آغاز فصل پائیز، فصل چرای دام در مراتع ییلاقی لار به پایان رسید و تمامی دام ها از این مراتع خارج شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن شکری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران  گفت: با آغاز فصل پائیز، فصل چرای دام در مراتع ییلاقی لار به پایان رسید و تمامی دام ها از این مراتع خارج شدند.

وی با بیان اینکه در طول فصل چرای دام و کوچ عشایر به مراتع ییلاقی لار پروژه مدیریت چرا با هدف ساماندهی و بهره برداری اصولی از این مراتع به مرحله اجرا درآمد افزود: در راستای اجرای این پروژه و فعالیت های اکیپ های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی، ۴۰ فقره پرونده تخلف چرای غیرمجاز دام تشکیل و متخلفین به مراجع قضائی معرفی شدند و تعداد ۱۰هزار واحد دامی از این مراتع اخراج شدند.

شکری ضمن تشکر از همکاری و همراهی دستگاه هایی همچون فرمانداری شمیرانات، امور عشایری، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و محیط زیست، اجرای پروژه مدیریت چرا در مراتع لار را بسیار با اهمیت دانست و در این باره اظهار داشت: از آنجائی که سد لار به عنوان یکی از منابع تأمین کننده آب شرب تهران در دشت لار واقع شده و با توجه به تنوع گونه های گیاهی و جانوری و دارا بودن ارزش های زیست محیطی و اقتصادی بالای این مراتع، اجرای پروژه مدیریت چرا به عنوان اقدامی حفاظتی در راستای ایجاد تعادل دام و مرتع و حفظ منابع پایه آب و خاک و تجدید حیات گیاهان مرتعی از اهمیت بسزائی برخوردار می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات ابراز داشت: با توجه به اهمیت منطقه و برای تحقق بخشیدن به این امر مهم حفاظتی، حمایت همه جانبه مسئولان و دست اندرکاران را می طلبد تا با تأمین اعتبارات موردنیاز پروژه های احیایی و حفاظتی با سرعت بیشتری در سطح این مراتع اجرا شود.

این مقام مسئول یادآور شد: مراتع لار دارای وسعتی حدود ۷۰ هزار هکتار و ۴۳ سامانه عرفی است که ظرفیت مجاز چرای دام در این مراتع حدود ۸۰هزار واحد دامی می باشد که همه ساله با شروع گرما دام های عشایر از استان های تهران، سمنان و البرز جهت تعلیف در این مراتع مستقر می شوند.

کد خبر 4737324

 

ارتباط با سندیکا

  • آدرس| تهران خیابان سپهبد قرنی اراک شرقی پلاک 16 طبقه سوم|
  • دفتر: () 88837825 (021)
  • فکس: () 88316653 (021)
  • Email: vpmsyn@gmail.com
  • Website: www.irvpm-syn.ir
1
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Powered by