رئیس سازمان دامپزشکی: جزو صادر‌کنندگان ‌‌دارو‌های “دام، طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم” شده‌ایم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند ، علیرضا رفیعی‌پور ‌در سفر به خراسان جنوبی و بازدید از آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور از افتتاح آن درپنج ماه آینده در صورت تامین اعتبار خبر داد و اظهار داشت: بعد از اتمام ساختمان 10 میلیارد تومان تجهیزات و مواد مورد نیاز که از سوی سازمان دامپزشکی کشور تقبل شده، تحویل  می‌شود.

وی با بیان اینکه این پروژه در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه جزو طرح‌های اولویت‌دار خراسان جنوبی است گفت: حدود 8 تا 10 میلیارد تومان برای اتمام ساختمان این آزمایشگاه مورد نیاز است که پس از مذاکره با استاندار خراسان جنوبی این اعتبار اختصاص داده شده و در ماه‌های آینده اختصاص می‌یابد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه حوزه دامپزشکی می‌تواند کمک‌کننده تجارت مرزی باشد افزود: محصولات دامی که از کشور‌های همجوار وارد کشور می‌شود باید در بحث کیفیت و تایید سلامت، مورد تایید این آزمایشگاه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

رفیعی‌پور با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه دامداری به ویژه شتر و دام سبک دارای استعداد خوبی است افزود: در آینده با فراهم کردن زمینه دامداری پررونق در استان، می‌توانیم بستری را برای مهاجرت معکوس از حاشیه شهر‌ها به روستاها ایجاد کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در حوزه دارو‌های دام، طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم بیش از 95 درصد تولیدات در کشور انجام می‌شود و ما جزو صادر‌کنندگان دارو هستیم.

وی گفت: در دو سال گذشته هیچ همه‌گیری بیماری در کشور که سبب آسیب به دامداران گردد گزارش نشده است.

the writer

پاسخی بگذارید

نشانی پست‌الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

THREE OPTIONS TO IMPROVE YOUR DAIRY BOTTOM LINE NOW

س فوریه 18 , 2020
سه گزینه برای تقویت خط پایین روزانه خود را در حال حاضر By Mark Moore2/9/2020 Dairy producers remain challenged by market conditions that are well beyond their own control, and many continue to push the pencil to stretch budgets. Mike Hutjens, professor emeritus of animal sciences at the University of Illinois, […]

ارتباط با سندیکا

  • آدرس| تهران خیابان سپهبد قرنی اراک شرقی پلاک 16 طبقه سوم|
  • دفتر: () 88837825 (021)
  • فکس: () 88316653 (021)
  • Email: vpmsyn@gmail.com
  • Website: www.irvpm-syn.ir
1
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Powered by