۹۰ درصد صادرات داروهای دامی کشور از شرکت فارمد زاگرس بروجرد انجام می‌شود

بروجرد – ایرنا – رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: ۹۰ درصد صادرات داروهای دامی کشور از طریق تولیدات شرکت فارمد زاگرس( داملران) بروجرد انجام می‌شود.

حمید آزادبخت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا  افزود: شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس (سهامی عام) با بیش از ۲۰ سال سابقه در تولید داروهای دامی، به عنوان یک واحد صنعتی دارویی سالانه بیش از ۱۲۰ نوع داروی دامی و انسانی تولید می کند.
وی اظهار داشت: عمده داروهای تولید شده محصولات انسانی شامل انواع داروها و مکمل ها، محصولات دام و طیور شامل آنتی بیوتیک، محرک رشد، ضدکوکوسیدیوز، ضدانگل، ویتامین ها، ضدعفونی ها و داروهای تزریقی است.
 رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد ضمن تبریک روز صادرات به صادرکنندگان کشور بیان کرد: این واحد صنعتی به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده داروهای دامپزشکی کشور  زمینه اشتغال زایی بیش از ۲۵۰ نفر از جوانان متخصص این شهرستان را فراهم کرده است.
آزادبخت اضافه کرد: این شرکت در دوران جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۲ با نام داروسازی داملران، باهدف تولید داروهای دامی با مشارکت نیـروهای کارآمد و متـعهد در تخصص‌های دامپزشکی، داروسازی، شیمی، میکروبیولوژی و مهندسی با گرایش‌های گوناگون، در بروجرد تأسیس گـردید.
وی ادامه داد: این واحد صنعتی در سال ۱۳۸۲ به‌منظور ایجاد هم‌افزایی با بخش تولید داروهای دامی شرکت رازک ادغام گردیده و تحت نام شرکت داروسازی داملران رازک فعالیت نمود.

 وی یادآور شد: در سال ۱۳۹۳ نیز با ورود به عرصه تولید دارو های استریل انسانی و دامپزشکی به نام فعلی تغییر نام داد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: این مجموعه که در سال ۹۸ رتبه برتر کشور را کسب کرده با بهره گیری از برترین تکنولوژی و همکاری علمی و فنی با شرکت های داروسازی معتبر دنیا و مطابق با نیازمندی های تولید بهینه (CGMP) اقدام به تولید ۱۲۰  قلم دارو در گروه های درمانی آنتی بیوتیک در ۲ بخش انسانی و دامی، ضد انگل، ویتامین و مواد معدنی، ضد عفونی کننده و ضد کوکسیدیوز نموده است
آزادبخت افزود: شرکت فارمد زاگرس پارس بعنوان واحد نمونه و برتر کشور در سال ۹۸ انتخاب  شد.
به گفته وی میزان صادرات اتجام شده در بروجرد در زمینه  انواع کالا مثل دارو، سنگ، مواد غذایی به کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس را سالانه حدود هفت میلیون دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *