تنوع واکسن‌های دام و طیور موجود در بازار افزایش پیدا کرده‌ است

تنوع واکسن‌های دام و طیور موجود در بازار افزایش پیدا کرده‌ است

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی از افزایش تنوع و تعداد واکسن‌های دام در استان خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان دارو، افزودنی و مواد بیولوژیک دام به نقل از تسنیم، «دکتر احمد شریعتی» در جمع هیئت مدیره اتحادیه‌ها و صنوف مرتبط با طیور استان اظهار داشت: تمام توان خود را برای حمایت از تولید بکار گرفته‌ایم. واکسن فقط یک ابزار است اما در کنار آن رعایت تمام دستورالعمل‌های دیگر دامپزشکی نیز برای تامین سلامت طیور ضروری است.

وی گفت: اگر مرغداران استان در تهیه واکسن مشکلی دارند به ما گزارش دهند و این جلسه نیز برای بررسی مشکلات از جمله مشکل تامین واکسن مرغداران برگزار شده است.

شریعتی یادآور شد: ما ابزارهای نظارتی خود را نیز داریم ولی اتحادیه‌ها و صنوف مرتبط با طیور برای اعمال مدیریت بهتر و پیشبرد بیشتر امور باید کمک‌ کنند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی افزود: به گزارشات مستند افراد و نهادهای مرتبط با طیور مبنی بر گران فروشی واکسن به شدت حساس هستیم و یادآوری می‌کنم تمام گزارش‌های شما از تخلفات این حوزه به دقت و با سرعت، بررسی و تاحصول نتیجه پیگیری خواهد شد.به عنوان نهاد دولتی خود را موظف به حمایت از تولیدکنندگان طیور به ویژه مرغداران می‌دانیم.

وی اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های اخیر سازمان دامپزشکی کشور، تنوع واکسن‌های دام و طیور موجود در بازار افزایش پیدا کرده‌ و این موضوع از نقاط قوت است و البته در شرایط فعلی، هدف اولیه ما تامین واکسن به میزان مورد نیاز است.

شریعتی خطاب به تولیدکنندگان و اعضای اتحادیه‌های مرتبط با طیور استان گفت: با همکاری با دامپزشکی نگذارید واسطه‌ها و دلال‌ها در زمینه واکسن طیور فعالیت کنند و فشارها را به تولید کنندگان بیشتر کنند؛ ما نیز از نقطه اول تولید تا نقطه نهایی با هر متخلفی به شدت برخورد می‌کنیم.

شریعتی افزود: با توجه به شروع نیمه دوم سال و فرا رسیدن فصل‌های پاییز و تابستان و مخاطرات مربوط به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، تاکید ما بر انجام اقدامات امنیت زیستی بوده و لازم است گزارش هرگونه تلفات غیرعادی در اسرع وقت به شبکههای دامپزشکی اعلام شود.

وی به اقدامات دامپزشکی در جهت کنترل بیماری نیوکاسل برای حفظ سلامت صنعت طیور اشاره داشت و از تمامی تشکلهای طیور و مرغداران خواست تا در اجرای طرح ملی مراقبت بیماری نیوکاسل و به ویژه انجام واکسیناسیون طیور بومی علیه نیوکاسل همکاری لازم را داشته باشند.

the writer

پست بعدی

تحریم بانک مرکزی تامین نهاده‌های کشاورزی را کندتر و هزینه‌برتر می‌کند

ش سپتامبر 21 , 2019
تحریم بانک مرکزی تامین نهاده‌های کشاورزی را کندتر و هزینه‌برتر می‌کند رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق بازرگانی ایران گفت: تحریم جدید امریکا بر علیه بانک مرکزی تامین نهاده‌های کشاورزی و صنایع غذایی را برای کشور ما کندتر و هزینه‌برتر خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان دارو، […]

ارتباط با سندیکا

  • آدرس| تهران خیابان سپهبد قرنی اراک شرقی پلاک 16 طبقه سوم|
  • دفتر: () 88837825 (021)
  • فکس: () 88316653 (021)
  • Email: vpmsyn@gmail.com
  • Website: www.irvpm-syn.ir
1
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟
Powered by